Szybka powtórka z języka polskiego

Warto odpowiednio wcześnie zabrać się do powtarzania materiału z języka polskiego także przed egzaminem ósmoklasisty. Pomocą w tym celu mogą służyć różne wydania.

Powtórzenie wiadomości przed egzaminem ósmoklasisty

Dzięki takim wydaniom, jakim jest m.in. “Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski” Julii Grzechowskiej, Natalii Grzybowskiej, Anny Cisowskiej, Joanny Kuchty, Moniki Dembińskiej, repetytorium ósmoklasisty polski nauka w celu powtórzenia wiadomości nie będzie nastręczała żadnych trudności. Warunkiem koniecznym by jednak tak się stało są:

– odpowiedni termin zaczęcia nauki. Nie da się wszystkiego opanować w kilka tygodni, więc nie ma podstaw ku temu by liczyć na to, że akurat jakiemuś uczniowi uda się to zrobić.

– rozplanowanie zadań. Podzielenie konkretnych epok, lektur na mniejsze części spowoduje, że większa objętość materiału będzie rozłożona w czasie, dzięki czemu fakty się nie pomylą.

– konkretne działanie. Nie można obiecywać sobie, że od następnego dnia zabierze się do pracy. Należy zacząć działać tu i teraz i systematycznie posuwać się do przodu.

– brak wymówek. Poważna choroba jest dobrym wytłumaczeniem, ale lekkie przeziębienie na pewno nie zwalnia z tego, by przez cały tydzień nic nie robić z powtórką z języka polskiego.

Konkretne materiały

Nie ma sensu sięgać po pierwsze z brzegu opracowanie, gdy można skusić się na repetytorium “Teraz egzamin ósmoklasisty. Język polski” Julii Grzechowskiej, Natalii Grzybowskiej, Anny Cisowskiej, Joanny Kuchty, Moniki Dembińskiej,które w pełni spełnia oczekiwania osób, przygotowujących się do tego egzaminu. Warto już od samego początku skupić się na poznaniu i przypomnieniu sobie wiedzy z jednego konkretnego wydania, które cieszy się zainteresowaniem odbiorców. Sięganie po wiele pozycji nie sprawi, że wiedza danego ucznia stanie się bogatsza, a nauka wydajniejsza. Będzie wręcz przeciwnie. Przez ogrom materiałów wszystko się pomyli i nauka wcale nie okaże się tak owocna, jak na początku można było tego oczekiwać.